Burdur

2023-2024 Eğitim Sezonu Ara Veriyor, Ancak Çalışma Devam Ediyor

Eğitim-Bir-Sen Burdur İl Başkanı Murat Bulut, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın birinci döneminin sona erdiğini açıkladı. Ara tatilin, eksikliklerin değerlendirilip tamamlanması için bir fırsat olduğunu belirterek, eğitimde millî bir ruh kazanılması için atılacak adımları paylaştı

2023-2024 Eğitim Sezonu Ara Veriyor, Ancak Çalışma Devam Ediyor

Eğitim-Bir-Sen Burdur il Başkanı Murat Bulut yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Eğitim Sezonu Ara Veriyor, Ancak Çalışma Devam Ediyor

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın birinci dönemi sona eriyor. Uzun ve yoğun bir çalışma döneminin ardından öğrencilere ve eğitim çalışanlarına iyi bir tatil dileriz. Ancak, bu ara tatil dönemi sadece dinlenmek değil, aynı zamanda eksikliklerin değerlendirilip tamamlanması için bir fırsattır.

Eğitim yöneticilerinden siyasilere, velilerden öğrencilere kadar herkes, yetki ve sorumlulukları dahilinde eksikleri tamamlamak, yeni işleri planlamak için bu ara dönemi bir fırsat olarak görmelidir. Bu süreçte bir dizi önemli adım atılarak eğitime millî bir ruh kazandırılması hedeflenmektedir.

Bu adımlar arasında köklü müfredat değişikliği, seçmeli dini derslerin dört yılda bir seçilmesi, öğrenci devam takibi, sınıfta kalmanın etkinleştirilmesi, velilerin okula randevu ile girişi, cep telefonu düzenlemeleri gibi konular yer alıyor. Bu adımların, eğitime ciddiyet getirilmesi ve öğretmenlerin işini kolaylaştırması beklenmektedir.

Eğitim çalışanlarının sorunları da ele alınmış; sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının sona erdirilmesi, kadroya geçişlerdeki sıkıntıların giderilmesi, sıra tayinleri ve yer değişiklikleri gibi konularda çözüm odaklı adımlar atılması talep edilmiştir.

Ayrıca, eğitimcilere yönelik şiddetin önüne geçilmesi için tedbirler alınması, eğitim kurumu yöneticiliğinin liyakat temelli bir meslek olarak yapılandırılması, temizlik ve güvenlik personeli açığına çözüm bulunması gibi konular vurgulanmıştır.

Eğitimin asıl amacının öğrencileri donanımlı yetiştirmek ve hayata hazırlamak olduğu vurgulanarak müfredatların güncellenmesi, eğitim altyapısının tamamlanması ve öğretmen eğitiminin gözden geçirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Bu süreçte dikkat çeken bir diğer konu ise sokak köpeği sorunudur. Sokak köpeklerinin insanları tehdit ettiği ve özellikle çocuklara yönelik saldırıların arttığı belirtilerek yetkililerden bu konuda acil çözümler talep edilmiştir.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Korkuteli Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu’nda% sınıf ve Ana sınıfı  Kayıtlar Başladı
Yaşam

Korkuteli Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu’nda% sınıf ve Ana sınıfı Kayıtlar Başladı

Antalya ili Korkuteli Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu; İlçe birincileri çıkaran, Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğrenci yerleştiren, 15 kişilik sağlıklı ve ferah sınıf ortamında, Yabancı Dil Ağırlıklı (İngilizce ) nitelikli bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Hasan Konu yazdı! Eğitim Dünyasına Adanmış Bir Hayat! Mehmet Hilmi Mutlu
Yaşam

Hasan Konu yazdı! Eğitim Dünyasına Adanmış Bir Hayat! Mehmet Hilmi Mutlu

Bucaklı yazar Hasan Konu, Mehmet Hilmi Mutlu'nun hayatını ve anılarını kaleme aldı. Bu değerli yazı ile Mehmet Hilmi Mutlu'yu daha yakından tanıyın. Detaylar için tıklayın

Kayseri'de üzen olay iki pilot şehit oldu
Türkiye

Kayseri'de üzen olay iki pilot şehit oldu

Kayseri'de eğitim uçağının düşmesi sonucunda, iki pilot şehit oldu. Acı haber tüm Türkiye'yi hüzne boğarken, Kayseri Valiliğinden açıklama geldi.

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi
Yaşam

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği” Kitap fuarı ile devam etti. 45 yayınevi, 39 yazarın, binlerce Kitap’ın yer aldığı kitap fuarı yoğun ilgi gördü.

Emniyet ekiplerinden öğrencilere trafik güvenliği eğitimi!
Yerel

Emniyet ekiplerinden öğrencilere trafik güvenliği eğitimi!

Burdur'un Yeşilova ilçesinde 234 ilkokul öğrencisi, 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı doğrultusunda trafik kuralları ve güvenliği konusunda eğitim aldı.

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU
İş Dünyası

NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI ANTALYA’NIN EN BAŞARILI EĞİTİM KURUMU

Nuray Özer, Eğitim sektöründe 10 yıl boyunca edindiği deneyimden ilham alarak, 2012 yılında eşi ERKAN ÖZER ile birlikte kendi adını verdiği markası NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI'nı kurdu.