Sinop

Sinop'ta Ekmek 5 TL oldu

Sinop’ta fırıncı esnaflarının talebi doğrultusunda 4 liradan satılan 220 gram ekmek, 210 grama düşürülerek fiyatı da 5 lira yapılmıştır

Sinop'ta Ekmek 5 TL oldu

Sinop’ta fırıncı esnaflarının talebi doğrultusunda 4 liradan satılan 220 gram ekmek, 210 grama düşürülerek fiyatı da 5 TL olarak belirlendi.
Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESO), fırıncı esnafının talebi üzerine ekmek fiyatında düzenleme gerçekleştirdi. 220 gram olarak 4 TL’den satılan somon ekmek, 210 grama düşürülerek fiyatının ise 5 TL’ye yükseltildiği belirtildi.
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, fırıncı esnafının artan maliyetler dolayısıyla zam talebinde bulunduğunu, ilçelerdeki fırıncıların da zam talebinin olduğunu kaydetti. Gündoğdu, “Fırıncı esnafımız günümüz şartlarında artan maliyetlerden ötürü ürünlerin fiyatlarını arttırmak istediler, bizlere dilekçe ile müracaat ettiler. İlçemizden de aynı şekilde talepler geldi. Bizler de bizim üst kuruluşumuz olan Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği’ne yazılı olarak görüş verdik. Zam talebi üzerine bir komisyon kuruldu ve yapılan değerlendirmeler karara bağlandı. Sinop Belediyesi ve Sinop Valiliği’nden de olur yazısı alındıktan sonra ekmeğe zam talebi kabul edildi. 210 gram ekmek yeni fiyatı 5 liradan satılacak” dedi.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Sinop’ta uyuşturucu operasyonu
Yerel

Sinop’ta uyuşturucu operasyonu

Sinop Ayancık'ta jandarmadan uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda 141 gram kubar esrara el konuldu.

Sinop açıklarında gemi yangını
Yerel

Sinop açıklarında gemi yangını

Sinop’un 7 mil açıklarında yabancı uyruklu kuru yük gemisinde meydana gelen yangında yaralanan 16 mürettebat kurtarıldı.

Sinop'ta otomobil uçuruma düştü
Yerel

Sinop'ta otomobil uçuruma düştü

Sinop Türkeli'de otomobilin uçuruma yuvarlandığı kazada sürücü yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Sinop mevsimin ilk karına kavuştu
Yerel

Sinop mevsimin ilk karına kavuştu

Sinop'ta mevsimin ilk karı yağarken kentin yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplandı.

941 kadına KADES anlatıldı
Yerel

941 kadına KADES anlatıldı

Sinop Emniyet Müdürlüğü 941 kadına Kadın Acil Destek Uygulamasını (KADES) tanıttı.

Sinop’ta talihsiz trafik kazası
Yerel

Sinop’ta talihsiz trafik kazası

Sinop’ta gerçekleşen trafik kazasında 4 kişi yaralanarak hastaneye sevk edildi.