Antalya / Konyaaltı

Raketler konteyner kent için vuruldu

Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü’nün ‘Raketler deprem konteyneri için vuracak’ teması ile hazırladığı Kaleiçi Tenis Turnuvası, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde HayatPark’ta gerçekleşti.

Raketler konteyner kent için vuruldu

Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü’nün ‘Raketler deprem konteyneri için vuracak’ teması ile hazırladığı Kaleiçi Tenis Turnuvası, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde HayatPark’ta gerçekleşti. Turnuvadan elde edilen gelir, deprem bölgesinde kurulan konteyner kent hesabına aktarıldı.

Konyaaltı Belediyesi, çok anlamlı bir spor organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü tarafından düzenlenen ve tüm geliri deprem bölgesine gönderilen turnuva 18 Mayıs Perşembe günü HayatPark’ta gerçekleşen ödül töreni ile son buldu. 29 Nisan’da başlayan turnuva 14 ayrı kategoride 440 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. ‘Raketler deprem konteyneri için vuracak’ teması ile başlayan turnuvada, katılımcıların bağışları ile 1 konteyner bedeline ulaşan tutar, Rotary 2430. bölge tarafından deprem bölgesinde kurulan konteyner kentte yerini almak üzere bölge hesabına aktarıldı.

“Her bir yardım çok önemli”

Böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Depremin ilk gününden itibaren günlerce o bölgede bulunan biri olarak, bölgeye yapılacak her türlü yardımın çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlk günden bu yana bölgedeki hava şartlarının çadırda yaşamaya müsait olmadığını ve kesinlikle her bir vatandaşın en azından konteynera ihtiyacı olduğunu vurguladım ve Konyaaltı Belediyesi olarak hala çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ev sahipliği yaptığımız bu spor organizasyonunun da böyle bir amaca hizmet etmesi ve bölgeye 1 konteyner göndermesi çok önemli. Bu ve benzeri etkinliklere elimizden geldiği ölçüde destek vermeye devam edeceğiz. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

Raketler konteyner kent için vurulduRaketler konteyner kent için vurulduRaketler konteyner kent için vurulduRaketler konteyner kent için vuruldu

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bu sofrada aş, sevgi ve bereket paylaşılıyor
Yerel

Bu sofrada aş, sevgi ve bereket paylaşılıyor

Antalya Konyaaltı Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla iftar sofrasını kurmaya devam ediyor. Başkan Semih Esen, Liman Mahallesinde iftarda vatandaşlarla bir araya geliyor.

Konyaaltında Dere yatakları genişletiliyor
Yerel

Konyaaltında Dere yatakları genişletiliyor

Konyaaltı Belediyesi, kırsal bölgelerde yer alan ve yoğun yağışlarda taşma tehlikesi bulunan derelerde temizlik ve genişletme çalışmaları yapıyor.

Başkan Esen'den kararlı duruş; Yalnız kalsa da geri adım yok
Yerel

Başkan Esen'den kararlı duruş; Yalnız kalsa da geri adım yok

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, her türlü önlemi alacaklarını belirterek, "Ancak yalnız da kalsam da bunu geri adım atmayacağım” dedi.

Deprem bölgesine yem ve saman desteği
Yerel

Deprem bölgesine yem ve saman desteği

Konyaaltı Belediyesi, deprem bölgesindeki hayvan üreticilerine yem ve saman desteğini sürdürüyor.

Başkan Esen afetzedeleri yalnız bırakmadı
Yerel

Başkan Esen afetzedeleri yalnız bırakmadı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kapılarını depremzede vatandaşlara açan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi’ni ziyaret ederek vakıfta ikamet eden afetzedelerin ihtiyaçlarını dinledi.

Sinan Oğan'dan, Kılıçdaroğlu'na istifa sorusu
Türkiye

Sinan Oğan'dan, Kılıçdaroğlu'na istifa sorusu

ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, yarın yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması durumunda Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa edip etmeyeceğini sordu. İşte detaylar...