Antalya

Miran, 'İstiklal Marşı tarihi bir meydan okuyuştur'

Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, İstiklal Marşının 102. yıldönümü için mesaj yayımladı.

Miran, 'İstiklal Marşı tarihi bir meydan okuyuştur'

Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, "İstiklal Marşı, bizim için sadece törenlerde okunan bir şiir değildir. İstiklal Marşı, milletimizin varoluş manifestosu; milli mutabakat metni, evrensel bir istiklal, özgürlük ve direniş yeminidir" dedi.
Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın, milletimizin yenilmez, yorulmaz kararlılığıyla; silah üstünlüklerine ve kaba güçlerine güvenerek bizi dize getireceklerine inanan işgalci devletlere karşı tarihi meydan okuyuşu olduğunu söyledi.
Miran, "İstiklal Marşı, bizim için sadece törenlerde okunan bir şiir değildir. İstiklal Marşı, milletimizin varoluş manifestosu; milli mutabakat metni, evrensel bir istiklal, özgürlük ve direniş yeminidir. İmanıyla zalimlere, sömürgecilere, emperyalistlere direnme, dahası dersini verme iradesinin özlü öğretisini içeren veciz bir metindir. İstiklal Marşı, varlık temellerimizi, esaslarımızı, hedef ve idealimizi aşkın bir dille ifade eden tarihi manifestodur. İstiklal Marşı, milletimizin yenilmez, yorulmaz kararlılığıyla; silah üstünlüklerine ve kaba güçlerine güvenerek bizi dize getireceklerine inanan işgalci devletlere karşı tarihi meydan okuyuşudur" dedi.

"Rahmet ve minnetle anıyoruz"

Eğitim-Bir-Sen olarak, İstiklal Marşı’nın, milletimizin tarihi bakış ve duruşunu tanımladığı kadar, gelecek kuşakların onur, gurur ve bağımsızlığına da ilham verdiğinin ve vereceğinin bilincinde olduklarını belirten Başkan Miran, İstiklal Marşı’nın ve Akif’in iyi anlayarak, istiklal meşalesini bilgiyle, ilimle, eğitimle, erdem ve güzel ahlakla, başarıyla nesilden nesile taşımaya kararlılıkla devam edeceklerini söyledi. Miran sözlerini, "İstiklal Marşı’nın Meclis’te milli marş olarak kabul edilişinin 102. yılında, Milli Mücadele şehitlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz" diyerek tamamladı.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

40 ayrı olayın şüphelisi yapılan çalışmalarla  tutuklandı
Yerel

40 ayrı olayın şüphelisi yapılan çalışmalarla tutuklandı

Antalya’da 40 ayrı hırsızlık olayının şüphelisi olarak tespit edilen M.K. ve yabancı uyruklu K.C. Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalandı. K.C. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başkan Güngör turizm sektörünü ele aldı
Yerel

Başkan Güngör turizm sektörünü ele aldı

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 2023 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak “2024 yılında iyi bir turizm sezonu bekliyoruz.

Antalya'da inşaat işçisi 21 metreden düşerek hayatını kaybetti
Yerel

Antalya'da inşaat işçisi 21 metreden düşerek hayatını kaybetti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otelin çatısında çalışırken 21 metreden aşağıya düşen 26 yaşındaki inşaat işçisi Harun Çetin, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Dolu ve Sağanak Alanya'yı Vurdu: Turizm Çarşısı Sular Altında
Yerel

Dolu ve Sağanak Alanya'yı Vurdu: Turizm Çarşısı Sular Altında

Şehir merkezinde bulunan turizm çarşısını rögarların taşması sonucu su bastı.

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na rekor başvuru yapıldı
Yerel

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na rekor başvuru yapıldı

1923 Zeybek projesiyle Türkiye’de ses getiren Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, kadrosunu yeni üyeleriyle güçlendiriyor.

ASAT, Serik’te içme suyu hattı imalatı yapılıyor
Yerel

ASAT, Serik’te içme suyu hattı imalatı yapılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Serik ilçesine içme suyu sağlayacak 7 bin 500 metrelik yeni hattın imalatı yapılıyor.