Antalya

Miran, 'İstiklal Marşı tarihi bir meydan okuyuştur'

Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, İstiklal Marşının 102. yıldönümü için mesaj yayımladı.

Miran, 'İstiklal Marşı tarihi bir meydan okuyuştur'

Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, "İstiklal Marşı, bizim için sadece törenlerde okunan bir şiir değildir. İstiklal Marşı, milletimizin varoluş manifestosu; milli mutabakat metni, evrensel bir istiklal, özgürlük ve direniş yeminidir" dedi.
Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın, milletimizin yenilmez, yorulmaz kararlılığıyla; silah üstünlüklerine ve kaba güçlerine güvenerek bizi dize getireceklerine inanan işgalci devletlere karşı tarihi meydan okuyuşu olduğunu söyledi.
Miran, "İstiklal Marşı, bizim için sadece törenlerde okunan bir şiir değildir. İstiklal Marşı, milletimizin varoluş manifestosu; milli mutabakat metni, evrensel bir istiklal, özgürlük ve direniş yeminidir. İmanıyla zalimlere, sömürgecilere, emperyalistlere direnme, dahası dersini verme iradesinin özlü öğretisini içeren veciz bir metindir. İstiklal Marşı, varlık temellerimizi, esaslarımızı, hedef ve idealimizi aşkın bir dille ifade eden tarihi manifestodur. İstiklal Marşı, milletimizin yenilmez, yorulmaz kararlılığıyla; silah üstünlüklerine ve kaba güçlerine güvenerek bizi dize getireceklerine inanan işgalci devletlere karşı tarihi meydan okuyuşudur" dedi.

"Rahmet ve minnetle anıyoruz"

Eğitim-Bir-Sen olarak, İstiklal Marşı’nın, milletimizin tarihi bakış ve duruşunu tanımladığı kadar, gelecek kuşakların onur, gurur ve bağımsızlığına da ilham verdiğinin ve vereceğinin bilincinde olduklarını belirten Başkan Miran, İstiklal Marşı’nın ve Akif’in iyi anlayarak, istiklal meşalesini bilgiyle, ilimle, eğitimle, erdem ve güzel ahlakla, başarıyla nesilden nesile taşımaya kararlılıkla devam edeceklerini söyledi. Miran sözlerini, "İstiklal Marşı’nın Meclis’te milli marş olarak kabul edilişinin 102. yılında, Milli Mücadele şehitlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz" diyerek tamamladı.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Finike Devlet Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor
Sağlık

Finike Devlet Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor

Finike Devlet Hastanesi hizmet kalitesinde yakaladığı başarıyı daha da artırmak için son 6 ayda 12 uzman ve 12 pratisyen hekimi kadrosuna dahil etti.

Kemer'de belediye üretiyor; çiçekler sezona hazır
Yerel

Kemer'de belediye üretiyor; çiçekler sezona hazır

Antalya Kemer Belediyesi, ilçede bulunan park, bahçe, yeşil alan ve meydanlarda kullanılan çiçekleri ve bitkileri kendi seralarında üretiyor.

Antalya’da eski ortak cinayeti; kurşun yağdırıp öldürdü
Türkiye

Antalya’da eski ortak cinayeti; kurşun yağdırıp öldürdü

Antalya'da eski kadın ortağının iş yerine gelen adam, adeta dehşet saçtı. Eski ortağına tabanca ile kurşun yağdırarak öldüren adam kaçarken, olay yerine gelen kadının yakınları gözyaşlarına boğuldu.

ALKÜ'ye patent tescili
Yerel

ALKÜ'ye patent tescili

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinin (ALKÜ) hak sahibi olduğu ilk patent başvurusu tescil aldı. İşte detaylar..

Alanya’da Ramazan Meydanı kapılarını açıyor
Yerel

Alanya’da Ramazan Meydanı kapılarını açıyor

Alanya Belediyesi’nin Ramazan ruhunu yaşattığı Ramazan Meydanı, ilk iftar akşamı olan 23 Mart Perşembe günü kapılarını açıyor. İşte detaylar...

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı
Yerel

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde Aliefendi Mahallesi sakinleri ile önce Alanya’nın tarihi noktalarını gezdi daha sonra ise öğle yemeğinde ağırladılar.