Antalya / Korkuteli

Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi.

Antalya ili Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bayram öncesi ve bayram süresince alınan tedbirler vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmesini sağladı.

Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi.

HUZURLU BİR BAYRAM GEÇİRDİK
Korkuteli’nde alınan güvenlik tedbirleri sayesinde vatandaşlar Kurban bayramını huzurlu geçirdi. Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bayram öncesi ve bayram süresince alınan tedbirler vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmesini sağladı.
5 ilin geçiş güzergâhında bulunan Korkuteli’nde günde ortalama binden fazla araç geçiş yaparken bu sayı 9 günlük Kurban Bayramı süresince iki kat arttı. Artışın aksine kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla neredeyse yok denecek kadar düşüş oldu. 5 günde sadece ilçede maddi hasarlı birkaç kaza meydana geldi. Öte yandan vatandaşlar huzurlu bir bayram geçirmenin mutluluğu yaşadı.
Polis ve Jandarma ekipleri, Bayram tatili süresince Karayolları sorumluluk bölgelerinde sorunsuz bir bayram geçirdiğini, aşırı kalabalık olmasına rağmen vatandaşların huzurlu ve mutlu bayram geçirdiklerini söylediler.
Yetkililer, sorumluluk bölgesinde ek tedbirler alındığını ve sürücülerin sürekli olarak uyarıldığını belirterek, Korkuteli- Antalya, Korkuteli-Denizli, Korkuteli -Muğla, Korkuteli-Burdur güzergâhlarında trafik ekiplerinin sürekli denetim yaptıklarını, bayram süresince trafik yoğunluğu açısında önemli ilçeler arasında bulunan Korkuteli’nde özellikle bayram arifesi ve bayram tatili sonrasında normal trafik akışının en az iki kat artığını bunun mutlaka ek önlemlerin aldığını söylediler.
Yetkililer, “Bayram öncesi ve sonrasında ek tedbirler alarak vatandaşların rahat seyahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Yol güzergâhlarındaki ekiplerimize takviye yaparak trafik akışının aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz, Şok ve genel uygulamalar yapılıyor. Bu arada ekiplerimizin başında bulunan amirlerimiz sürücüleri sürekli uyarıyorlar, ayrıca bayram tatilinde yola çıkan sürücü sayısı günlere bölündüğü için yoğunluk tehlikeli boyutlara ulaşmadı, bu nedenle de kazalarda geçtiğimiz yıllara oranla büyük oranda düşüş yaşandı” dediler.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emniyet ve jandarma trafik birimlerinin denetim ve radarla hız kontrollerine, 24 saat aralıksız devam ettiğini belirtti.
Bayram tatilinde 706 trafik kazası meydana geldiğini ifade eden Yerlikaya, 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 1097 kişinin de yaralandığını aktardı.
Yerlikaya, denetlenen 405 bin 88 araçtan 22 bin 975'ine hız ve radar işlemi, 37 bin 590'ına ise diğer ihlallerden işlem yapıldığını bildirdi.

Adem Durmaz Korkuteli Gündem 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı
Yerel

Antalya Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı

Antalya’daki sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Antalya Korkuteli ilçesi Yeni Mahalle’de inşa edilecek olan Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.

Korkuteli'nden Tayin Çıkan Komutanlara Veda Yemeği
Yerel

Korkuteli'nden Tayin Çıkan Komutanlara Veda Yemeği

Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan astsubay ve uzman çavuşlar için İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından veda gecesi düzenledi.

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol mensupları bir araya gelerek bayramlaşma töreni düzenlendi. Belediye Düğün salonunda başlayan programın ardından bayramlaşma Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı, Devlet Hastanesi, Polis uygulama noktası ve Şehit ailelerini ziyareti ile sona erdi.

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler
Yaşam

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler

Korkuteli Kaymakamlığı öncülüğünde Korkutelili gaziler ve şehit aileleri, 4 günlük Batı Karadeniz gezine katıldılar.Korkuteli Belediyesi önünde Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran tarafından uğurlanan Şehit aileleri ve gaziler Batı Karadeniz’i tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi
Yaşam

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği” Kitap fuarı ile devam etti. 45 yayınevi, 39 yazarın, binlerce Kitap’ın yer aldığı kitap fuarı yoğun ilgi gördü.

Antalya  Korkuteli  2024 Karne Töreni
Yerel

Antalya Korkuteli 2024 Karne Töreni

Korkuteli’nde öğrenciler, okullarda düzenlenen karne töreni sonrası yarıyıl tatiline girdi. Korkuteli İlçe genelinde 65 okulda öğrenim gören 9 Bin 652 öğrenci karne sevinci yaşadı.