Denizli

Denizlili kadınlara tarım ve arıcılık eğitimi veriliyor

Denizli’de Kadın Çiftçi Kredisi kullanmak isteyen 50 kadın girişimciye yönelik tarım ve arıcılık eğitimi verildi.

Denizlili kadınlara tarım ve arıcılık eğitimi veriliyorDenizli'de Dar gelirli girişimci kadınlara destek sağlamak hedefiyle hizmetlerini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, “Kadın Çiftçi Kredisi” kullanan Denizlili 50 kadın girişimciye yönelik arıcılık eğitim toplantısı düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ile girişimci kadınlar katıldı. Eğitimde yetkili uzmanlar, tarım sektöründe kadın girişimcilerin iş sahibi olmalarını teşvik ederek onlara bir gelecek sunma hedefiyle 2021 yılında hayata geçirdikleri “Kadın Çiftçi Kredisi” ile “Arı gibi çalışan mikrogirişimci kadınlar” projesi anlatıldı. Merak ettikleri konuları soran kadınlar ise proje hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Mikrokredi Ofisi kadınlar için var
Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci burada yaptığı konuşmada, üreten bir kimliği olan Denizli’nin sanayi ve turizmin yanı sıra aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu vurguladı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Çal ve Tavas ilçesi olmak üzere 2 bal ormanı projesi olduğunu ve bunun arıcılık sektörü için büyük avantajlar sağlayacağını vurgulayan Değirmenci, “Şehrimizin coğrafi konumu nedeniyle taşıdığı beli başlı avantajları var. Bazı ürünlerde lideriz. Kekik üretimi başta olmak üzere, üzüm, ceviz, nohut ve birçok aromatik bitkilerin üretiminde başı çekiyoruz. Sizler çalışıp gayret ederseniz, ‘Bizler bu işten evimize katkı sağlamak istiyoruz’ diyorsanız, biz sizler için varız. Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisimiz sizin için burada” diye konuştu.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Münazara turnuvasında kıyasıya mücadele
Yerel

Münazara turnuvasında kıyasıya mücadele

Denizli’de geleneksel olarak düzenlenen Liselerarası Münazara Turnuvasının 10’uncusu gerçekleşti.

Otomobil ile midibüs çarpıştı; Ölü ve yaralılar var
Yerel

Otomobil ile midibüs çarpıştı; Ölü ve yaralılar var

Denizli’nin Buldan ilçesinde tır midibüsü ile otomobilin karıştığı kaza ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

Honaz Belediyesi mahalle iftarlarında hemşehrileriyle buluşmaya devam ediyor

Honaz Belediyesi mahalle iftarlarında hemşehrileriyle buluşmaya devam ediyor

Honaz Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mahalle iftarı programına hız kesmeden devam ediyor. Gürlek Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine yüzlerce vatandaş ve çocuk katılım sağladı.

Denizli’de halk oyunları şöleninde 9 ekip performanslarını sergileyecek

Denizli’de halk oyunları şöleninde 9 ekip performanslarını sergileyecek

Denizli’de Halk Oyunları Okul Sporları İl Şampiyonluğu Yarışmaları Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılacak. Aylardır bugüne hazırlanan ekiplerin performansını izlemeye tüm Denizli halkı davet edildi.

Enkaz başında beklerken sağlığından oldu, gönüllü gelen doktor yardımına koştu

Enkaz başında beklerken sağlığından oldu, gönüllü gelen doktor yardımına koştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sağ kurtulan ve komşularının çıkartılması için 26 gün boyunca apartmanının enkazı başında bekleyen Itır Gülcan, maruz kaldığı soğuk ve tozlu havanın etkisiyle neredeyse ölümle burun buruna geliyordu. Gülcan’ın yardımına ise depremzedelere erzak getirmek için bölgeye gönüllü olarak gelen ve kendisi ile karşılaşan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Arslanhan koştu.

Site içinde bulunan apartmanın çatısı alev alev yandı

Site içinde bulunan apartmanın çatısı alev alev yandı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesindeki site içinde bulunan apartmanın çatısı, vatandaşların korku dolu gözleri önünde alev alev yandı.