Burdur

Burdur'da hareketlilik başladı! CHP'de kim aday adayı olacak?

CHP, 2024 yerel seçimleri için aday belirleme sürecini başlattı. Aday adaylığı başvuruları 21-28 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Burdur'da hareketlilik başladı! CHP'de kim aday adayı olacak?

CHP Genel Merkezi yaklaşan yerel seçimler öncesinde genelge yayınlayarak il ve ilçe başkanlıklarına gönderdi. Bugün bir araya gelen Parti Meclisi aday belirlemede dikkat edilecek kıstasları da belirledi.
Aday adaylık süreci, başvuru koşulları ve ücretlendirmeye kadar tüm hususlar maddeler halinde açıklanırken, Aday Adaylık başvuruları bugün (21 Kasım) başlarken, 28 Kasım 2024 Salı günü son bulacak.

Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ise başvurularını 1-5 Aralık’ta yapabilecek. Aday adayı olmak isteyen il, ilçe, belde başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin ise ilk önce yerel yönetimler ve dirençli kentlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına istifa niyetini bildirecek. Bu niyet, MYK tarafından değerlendirilecek. Aday adayı olmak isteyen il, ilçe, belde başkanları 1 Aralık saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa edecek.

ARALIKTA ADAYLAR AÇIKLANACAK

CHP belediye başkan adaylarının belirlenmesi için birden fazla yöntemi bir arada kullanacak. Belediye başkan adayı eğilim ya da merkez yolması ile belirlenecek. Adayların belirlenmesinde çapraz sorgulama yapılacağı ve şehirlerin paydaşları ile örgütünde fikri alınacak.

CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde ilk olarak anket yoluyla kamuoyu yoklaması yapılacak. Ankette, mevcut belediye başkanının memnuniyet durumu ölçülecek, belediye başkanı ve rakiplerinin durumu karşılaştırılacak. Bunun yanı sıra partinin oy oranı ile belediye başkanının oy oranı da karşılaştırılacak. Adaylara 90 gün çalışma süresi tanınacak.

KARARLAR BURDUR’DA HEYECAN YARATTI

Ön seçim beklentisinin yüksek olduğu Burdur’da Parti Meclisinde çıkan aday belirleme yöntemleri heyecan yarattı. Parti Meclisi (PM)’nin aday belirleme kıstasları aday adaylığı sürecinin de hareketli geçeceğine işaret ediyor.

BURDUR’DA 4 İSİM ÖNE ÇIKIYOR

Şimdilik Burdur’da yerel seçimler için 4 isim gündemde. Bunların başında mevcut Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 3 dönem milletvekilliği yapan Mehmet Göker, eski merkez ilçe başkanı Ali Tarkan Büyükyörük ve eski il başkanı ve milletvekili adayı olan Süleyman Erman ismi konuşuluyor.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Ali Orkun Ercengiz'e, Ali Tarkan Büyükyörük'ten ziyaret
Yaşam

Ali Orkun Ercengiz'e, Ali Tarkan Büyükyörük'ten ziyaret

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ali Tarkan Büyükyörük, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.

İzmir Menemen CHP Aday Adayı Av. Deniz Karakurt Kimdir
Yerel

İzmir Menemen CHP Aday Adayı Av. Deniz Karakurt Kimdir

Menemen'de kura seçimiyle belediye başkan vekilliği elinden alınan Deniz Karakurt CHP’den Menemen Belediyesi aday adaylığını açıkladı

İşte Kemer halkının heyecanla beklediği Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün açıklaması
Yerel

İşte Kemer halkının heyecanla beklediği Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün açıklaması

Kemer halkının aday olmasında ısrar ettiği Önceki dönem Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bugün CHP Kemer İlçe Başkanlığında düzenlenen ve Sivil toplum örgütleri,

Sibel Gezen,CHP  Muratpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.
Yerel

Sibel Gezen,CHP Muratpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

CHP Antalya Muratpaşa Blediye Başkan Aday adayı Müracaatını Yapan Sibel Gezen; "Sevgili dostlarım, yeni bir heyecanla, yeni bir Muratpaşa için yola çıktım.

CHP'li Yücel Yavuz Döşemealtı Belediyesi meclis üyeliğine talip oldu
Yerel

CHP'li Yücel Yavuz Döşemealtı Belediyesi meclis üyeliğine talip oldu

CHP'li Yücel Yavuz, Döşemealt Belediyesi meclis üyeliği adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

İzmir Karabağlar CHP Belediye Başkan Aday Adayı İnan Demirgıran
Yerel

İzmir Karabağlar CHP Belediye Başkan Aday Adayı İnan Demirgıran

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Güzel İzmir’imin en büyük ikinci ilçesi olan Karabağlar için gecemi gündüzüme katmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yoluma serdiği ilkelerle ilçemi hak ettiği tüm projelerle buluşturmaya talibim.