Antalya

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

Antalya OSB Teknik Koleji'nin ön kayıt başvuru dönemi başladı. Kayıt hakkı kazanacak öğrenciler mülakat sonrasında belli olacak. İşte detaylar...

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

Antalya OSB Teknik Koleji'nin ön kayıt başvuru dönemi başladı. Kayıt hakkı kazanacak 283 öğrenci, meslek ve kültür öğretmenleri, psikolojik danışman ile sektör temsilcilerinden oluşan heyet tarafından gerçekleştirilecek Mesleki Yeterlilik Performansı Mülakatının ardından belirlenecek.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından hayata geçirilen ve açıldığı günden itibaren fiziki yapısı, evrensel standartlara uygun eğitim vizyonu, son teknoloji makine parkları ve öğrencilerine sunduğu imkânlarla mesleki eğitim alanında Türkiye’ye örnek olan Antalya OSB Teknik Koleji’nde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ön kayıt başvuruları başladı. Ön başvurular 8 Mayıs-2 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacak, 5-7 Temmuz’da ise mesleki yeterlilik mülakatı gerçekleşecek. Mesleki yeterlilik testinde başarılı olan öğrencilere bir sonraki aşamada Özel Yetenek ve İlgi Başarı Testi uygulanacağını kaydeden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Mülakat sonrası gençlerimizi kayıt yaptırmak istedikleri alanlarla ilgili alet ve edevat kullanmalarını sağlayıp mesleğe olan ilgisini, sorunlara getirdiği çözüm önerilerini, beceri ve gelecek planları gibi ölçütlerin olduğu bir puanlamaya tabi tutuyoruz” dedi.

KONUSUNDA UZAMAN MEZUNLAR

Kesin kayıt hakkı kazanmak için ortaokul başarı puanı, uygulanan testler, mesleki yeterlilik performansı mülakatı ve LGS’den aldığı puan ortalamasının önemine işaret eden Başkan Bahar, “Uyguladığımız testleri ve mülakatı uzun araştırma ve çalışmalar sonucunda oluşturduk ve evrensel normları değer olarak aldık. Bölge sanayicilerimize layık bir okulu hayata geçirdik, inşallah ara eleman diye tabir ettiğimiz kalifiye insan kıymetini, en az bir yabancı dil bilecek ve konusunda uzmanlaşmış bir halde mezun edip ülkemize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

POZİTİF DÖNÜŞLER BİZİM İÇİN GURUR

Eğitimlerin iki ana başlık altında toplandığını, anadolu teknik programında üniversiteye yönelik akademik eğitimin, anadolu meslek programında ise mesleki eğitimin yoğunluklu olduğunu dile getiren Başkan Bahar, “Çocuklarımızın mutlu olacağı ve özgüvenlerinin gelişeceği, sosyal aktivite konusunda çeşitliliği olan bir okul hayal etmiştik. Okulumuzun üçüncü yılında bunu başardığımızı görmek, bununla ilgili öğrenci ve velilerimizden pozitif dönüşler almak bizim için büyük bir gurur kaynağı” dedi. LGS Puanı ve mülakat sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler, www.antalyaosbteknikkoleji.com internet sayfası üzerinden 10 Temmuz 2023 tarihinde ilan edilecek, 12-14 Temmuz 2023 tarihlerinde kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler okul kayıt sürecini tamamlayacak.

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladıAntalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladıAntalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya'da İstinat duvarı yıkıldı, 6 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti
Yerel

Antalya'da İstinat duvarı yıkıldı, 6 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti

Antalya’nın Finike ilçesinde istinat duvarı bankta oturan 4 çocuğun üzerine yıkıldı. Göçükte kalan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybederken, 1’i yaralandı, diğer 2’si ise duvarın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Olay anıysa güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Rektör Dalgar, Ödüllü öğrencilerle bir araya geldi
Yaşam

Rektör Dalgar, Ödüllü öğrencilerle bir araya geldi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör'ü Hüseyin Dalgar, Gastro Antalya 23 Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Yarışmasından madalyalarla dönen MAKÜ'lü öğrencilerle bir araya geldi

8 Derslikli  bölge okulu  Destek Bekliyor
Yerel

8 Derslikli bölge okulu Destek Bekliyor

Korkuteli’nde hayırseverlerin destekleriyle 18 Aralık 2020 tarihinde Antalya valiliğinde protokolü imzalanan 8 Derslikli okul maddi destek bekliyor.

Antalya'da Konuşan CHP Genel Başkanı Özgür  Özel: “Türkiye’yi AB’nin tam üyesi haline getireceğiz“
Yerel

Antalya'da Konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel: “Türkiye’yi AB’nin tam üyesi haline getireceğiz“

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Türkiye’yi Avrupa Birliği’nin tam üyesi haline getirip gencimizin elindeki pasaportuyla istediğinde gittiği, istediği yerde okuduğu ama istediğinde de gelip müreffeh bir şekilde yaşadığı bir hale getireceğiz” dedi.

Başpehlivan Mehmet  Yeşil Yeşil Adı Aksu'da yaşayacak
Yerel

Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil Adı Aksu'da yaşayacak

Aksu’nun evladı olan başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil’e büyük bir vefa örneği sergilendi. karar meclisten oy birliği ile geçti.

Antalya'da Çıkan Yangında İş Yeri ve Ev Zarar Gördü: Gözyaşları İçinde Facia
Yaşam

Antalya'da Çıkan Yangında İş Yeri ve Ev Zarar Gördü: Gözyaşları İçinde Facia

Antalya’da çıkan yangında iş yeri ve üst kattaki ev kullanılamaz hale geldi. Ev sahibi kadın gözyaşlarına boğuldu.