Antalya

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

Antalya OSB Teknik Koleji'nin ön kayıt başvuru dönemi başladı. Kayıt hakkı kazanacak öğrenciler mülakat sonrasında belli olacak. İşte detaylar...

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

Antalya OSB Teknik Koleji'nin ön kayıt başvuru dönemi başladı. Kayıt hakkı kazanacak 283 öğrenci, meslek ve kültür öğretmenleri, psikolojik danışman ile sektör temsilcilerinden oluşan heyet tarafından gerçekleştirilecek Mesleki Yeterlilik Performansı Mülakatının ardından belirlenecek.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından hayata geçirilen ve açıldığı günden itibaren fiziki yapısı, evrensel standartlara uygun eğitim vizyonu, son teknoloji makine parkları ve öğrencilerine sunduğu imkânlarla mesleki eğitim alanında Türkiye’ye örnek olan Antalya OSB Teknik Koleji’nde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ön kayıt başvuruları başladı. Ön başvurular 8 Mayıs-2 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacak, 5-7 Temmuz’da ise mesleki yeterlilik mülakatı gerçekleşecek. Mesleki yeterlilik testinde başarılı olan öğrencilere bir sonraki aşamada Özel Yetenek ve İlgi Başarı Testi uygulanacağını kaydeden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Mülakat sonrası gençlerimizi kayıt yaptırmak istedikleri alanlarla ilgili alet ve edevat kullanmalarını sağlayıp mesleğe olan ilgisini, sorunlara getirdiği çözüm önerilerini, beceri ve gelecek planları gibi ölçütlerin olduğu bir puanlamaya tabi tutuyoruz” dedi.

KONUSUNDA UZAMAN MEZUNLAR

Kesin kayıt hakkı kazanmak için ortaokul başarı puanı, uygulanan testler, mesleki yeterlilik performansı mülakatı ve LGS’den aldığı puan ortalamasının önemine işaret eden Başkan Bahar, “Uyguladığımız testleri ve mülakatı uzun araştırma ve çalışmalar sonucunda oluşturduk ve evrensel normları değer olarak aldık. Bölge sanayicilerimize layık bir okulu hayata geçirdik, inşallah ara eleman diye tabir ettiğimiz kalifiye insan kıymetini, en az bir yabancı dil bilecek ve konusunda uzmanlaşmış bir halde mezun edip ülkemize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

POZİTİF DÖNÜŞLER BİZİM İÇİN GURUR

Eğitimlerin iki ana başlık altında toplandığını, anadolu teknik programında üniversiteye yönelik akademik eğitimin, anadolu meslek programında ise mesleki eğitimin yoğunluklu olduğunu dile getiren Başkan Bahar, “Çocuklarımızın mutlu olacağı ve özgüvenlerinin gelişeceği, sosyal aktivite konusunda çeşitliliği olan bir okul hayal etmiştik. Okulumuzun üçüncü yılında bunu başardığımızı görmek, bununla ilgili öğrenci ve velilerimizden pozitif dönüşler almak bizim için büyük bir gurur kaynağı” dedi. LGS Puanı ve mülakat sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler, www.antalyaosbteknikkoleji.com internet sayfası üzerinden 10 Temmuz 2023 tarihinde ilan edilecek, 12-14 Temmuz 2023 tarihlerinde kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler okul kayıt sürecini tamamlayacak.

Antalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladıAntalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladıAntalya OSB teknik kolejinde ön kayıt dönemi başladı

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Baspehlivan Cengizhan ŞİMŞEK  Cayırlara Dönüyor
Yaşam

Baspehlivan Cengizhan ŞİMŞEK Cayırlara Dönüyor

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, başpehlivan Cengizhan Şimşek'in 10 Mart'tan geçerli olmak üzere 3 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Yaz gelmeden 3,5 milyona yaklaştı Antalya'ya yoğun ilgi
Yerel

Yaz gelmeden 3,5 milyona yaklaştı Antalya'ya yoğun ilgi

Antalya, turizmdeki yükselen ivmesiyle yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. 1 Ocak-31 Mayıs tarihleri arasında şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı 3 milyon 405 bin 458 oldu.

ABB'nin ev sahipliğinde Türkiye'de bir ilk
Yerel

ABB'nin ev sahipliğinde Türkiye'de bir ilk

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye'nin 5 büyük Hayvanat Bahçesi yetkililerinin katılımı ile 'Hayvanat Bahçeleri ve Doğal Yaşam Parkları Çalışma Toplantısı' düzenlendi.

Antalya polisinden operasyon 4 şüpheli yakalandı
Yerel

Antalya polisinden operasyon 4 şüpheli yakalandı

Antalya’da polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, sahte ve tarihi geçmiş bebek mamalarının internet üzerinden satışını yaptığı tespit edilen 4 şüpheli yakalandı.

Antalya'da kaza 1 ölü savaş alanına döndü
Yerel

Antalya'da kaza 1 ölü savaş alanına döndü

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kamyonun bariyerlere çarparak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, ağır yaralanan kamyon sürücüsü hastanede yaşamını yitirdi.

MediaMarkt Alanya’da ilk mağazasını açtı
Yerel

MediaMarkt Alanya’da ilk mağazasını açtı

Avrupa’nın önde gelen elektronik perakende şirketlerinden MediaMarkt, Alanya’da 2 bin 150 metrekarelik mağaza açtı. İşte detaylar...