Antalya

Antalya'da Zehir Tacirlerine Şafak Operasyonu Çok sayıda uyuşturucu maddeler bulundu

Antalya'da (48) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak, (36) şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak, (12) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek, (3) şahıs hakkında 2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek) suçlarından ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI.

Antalya'da Zehir Tacirlerine  Şafak Operasyonu Çok sayıda uyuşturucu maddeler bulundu

ZEHİR TACİRLERİNE
ŞAFAK OPERASYONU
Emniyet Müdürlüğü birimlerimizce ilimizde uyuşturucu madde arzını önleyerek geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, kötü alışkanlıklardan korumak, il genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi ve turizm sezonunun açılmasıyla her geçen gün artırılan operasyonlar hız kesmeden devam etmektedir.
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda ilimize uyuşturucu sevk eden gruplar ile internet üzerinden uyuşturucu satan torbacı olarak tabir edilen şahısların bulunduğu;
Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen (32) adrese yönelik, başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile (3) Özel Harekat Timi olmak üzere toplam (44) Ekip, (233) Personel ve (3) Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile helikopter destekli eş zamanlı ŞAFAK OPERASYONU YAPILDI.
ŞAFAK OPERASYONU ile yapılan arama ve yakalamalarda;
- (17) kilogram çeşitli türlerde narkotik madde,
- (960) adet sentetik ecza ve uyuşturucu hap,
- (922) adet yaklaşık 1.334.186 kullanımlık Sentetik Kannabinoid(A4),
- (84) kök kenevir bitkisi,
- (19) adet hassas terazi,
- (3) adet tabanca ile fişekler,
- Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro ELE GEÇİRİLDİ.
Operasyon kapsamında;
(48) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak, (36) şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak, (12) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek, (3) şahıs hakkında 2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek) suçlarından ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI.
Ayrıca yapılan aramalarda (1) şahsın üzerinden ‘Sahte Polis Basın Kartı’ ele geçirildi ve şahıs hakkında gerekli işlemler başlatıldı.
Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla hız kesmeden devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da fuhuş operasyonu;  4 kişi gözaltına alındı
Yerel

Burdur'da fuhuş operasyonu; 4 kişi gözaltına alındı

Burdur'da 2 ay boyunca sürdürülen çalışmalar sonucunda düzenlenen operasyonda, kadınları fuhuşa zorlayan ve müşterilere senet imzalatıp şantaj ve tehdit eden 4 kişi gözaltına alındı. #Burdur #FuhuşOperasyonu #Gazino #Konsomatris #Uyuşturucu

Burdur'da araçta uyuşturucu ele geçirildi, 4 kişi tutuklandı
Yerel

Burdur'da araçta uyuşturucu ele geçirildi, 4 kişi tutuklandı

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından uyuşturucu operasyonunda, durdurulan bir araçta çıkan uyuşturucu maddeler sonrasında 4 kişi tutuklandı.

Bingöl’de Operasyon 18,5 kilo toz esrar ele geçirildi
Türkiye

Bingöl’de Operasyon 18,5 kilo toz esrar ele geçirildi

Bingöl’de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 18,5 kilo toz esrar maddesi ele geçirildi.

Afyonkarahisar'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Gözaltında!
Yerel

Afyonkarahisar'da Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Gözaltında!

Afyonkarahisar'da Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan bir araçta 2,71 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Burdur'da uyuşturucu operasyonu! İşte ele geçirilenler
Yerel

Burdur'da uyuşturucu operasyonu! İşte ele geçirilenler

Burdur'da jandarma ekipleri, 12 şüpheliyi yakalayarak uyuşturucu operasyonlarında önemli bir başarıya imza attı. Yakalanan şahıslardan 2'sine adli işlem yapıldı. Detaylar haberimizde!

 Isparta’da uyuşturucu operasyonunda 5 kişi tutuklandı
Yaşam

Isparta’da uyuşturucu operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Isparta’da jandarma tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 21 şüpheli yakalandı.