Burdur

Adem Korkmaz dile getirdi, Binali Yıldırım destek verdi

Ak Parti Burdur Milletvekili adayı Adem Korkmaz’ın siyasete girdikten kamuoyunda gündeme getirdiği Burdur’a tıp fakültesi kurulması sözüne Binali Yıldırım’dan tam destek geldi.

Adem Korkmaz dile getirdi, Binali Yıldırım destek verdi

Ak Parti Burdur 1.sıra milletvekili adayı Adem Korkmaz’ın siyasete girdikten kamuoyunda gündeme getirdiği Burdur’a tıp fakültesi kurulması sözüne AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’dan tam destek geldi.

“Burdur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek verecek, 3 milletvekili adayını da Ankara’ya yollayacak”

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Burdur’a geldi. Binali Yıldırım, Burdur Kültür Merkezi’nde vatandaşlara ve partililere hitap etti. Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin çok önemli günlerden geçtiğine dikkat çekerek, AK Parti’nin referandumlar, yerel seçimler ve genel seçimler olmak üzere yapılan 15 seçimi başarıyla geçtiğini, şimdi yapılacak olan bu 16 seçimde de yeni bir destan yazacağını söyledi. Bu seçimde Burdurluların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek vereceklerini belirten Yıldırım, Burdur’un AK Parti’nin 3 milletvekili adayını da güçlü bir şekilde Ankara’ya yollayacağına inandığını söyledi.

Burdur AK Parti 1.sıra adayı Adem hocanın 8 yıllık rektörlük sürecinde üniversite de büyük işler yaptığını, büyük emekler verdiğini ve Burdur’un gelişimine katkı sağladığını belirten AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım,” Ben Adem hocanın yaptığı işlere şahidim” dedi. Binali Yıldırım, “Burdur, Bucaksız olur mu? Bucağında evladı olacak, onu da Adem hocanın yanına koyalım diyerek, AK parti 2.sıra adayı Mustafa Oğuz’a da destek istedi. Binali Yıldırım “Yetmez. Yıllarca bu davaya hizmet eden Volkan Mengi kardeşimizi de onların yanına katıyoruz. Ankara’ya uğurluyoruz” diyerek AK Partinin 3 Milletvekili adayı için Burdurlulardan tam destek istedi.

“MAKÜ’ye, Burdur’a Bir Tıp Fakültesi yakışmaz mı?”

Binali Yıldırım konuşmasında Burdur’a bir tıp fakültesinin açılması müjdesini de verdi. Daha önce rektörlüğü döneminde MAKÜ’de bir Tıp Fakültesi açılması için senato kararı alarak, bunu Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığına ileten Adem Korkmaz, siyasete atıldıktan sonra da Diş hekimliği Ağız ve Diş sağlığı Hastanesini nasıl Burdur’a kazandırdıysak, Burdur’a bir Tıp Fakültesi Hastanesinin açılması için de çaba sarf edeceğinin sözünü vermişti. Korkmaz’ın Burdur kamuoyunda heyecan uyandıran Tıp Fakültesi sözüne AK Parti Genel Başkanı Vekili Binali Yıldırım’dan tam destek geldi. Binali Yıldırım” MAKÜ’ye ve Burdur’a bir Tıp Fakültesi yakışmaz mı? Adem hocam, Mustafa Bey ve Volkan kardeşimizin seçimlerden sonraki ilk işleri bunu takip etmek ve Tıp Fakültesini MAKÜ’ye kazandırmak, Burdur’a kazandırmak. Hayırlı uğurlu olsun. “ dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de
Yerel

Adem Korkmaz Hoca TBMM'de

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, TBMM kayıt işlemini yaptırdı. İşte detaylar..

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz oyunu kullandı
Yerel

AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz oyunu kullandı

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Özboyacı İlkokulu’nda oyunu kullandı. İşte detaylar...

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj
Yerel

Adem Korkmaz'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi mesaj

AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, 28 Mayıs seçimi öncesinde seçim mesajı yayımladı.

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi
Yerel

Burdur'da iş dünyasının temsilcileri, AK Parti'nin yeni vekilleriyle bir araya geldi

Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’dan oluşan AK Parti heyeti, Burdur iş dünyasının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. İşte detaylar...

Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'da mazbatayı aldı
Yerel

Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'da mazbatayı aldı

AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, beraberindeki heyet ile birlikte Burdur Adliyesinden mazbatalarını aldılar. İşte detaylar...

AK Parti Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldılar
Yerel

AK Parti Burdur milletvekilleri mazbatalarını aldılar

AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, mazbatalarını Burdur Adliyesinde aldılar. İşte detaylar...