5'li masadan ortak açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa'dan ayrılması üzerine 5’li masa tarafından ortak açıklama yapıldı.

5'li masadan ortak açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa'dan ayrılması üzerine CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi genel başkanlarının bir araya geldiği 5’li masadan yapılan ortak açıklamada, Cumhurbaşkanı adayının 6 Mart Pazartesi günü açıklanacağı belirtildi.

Millet İttifakı, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yaptığı 5 saatlik toplantının ardından basın açıklaması yayımladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılmadığı toplantının ardından yapılan açıklamada, “Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır. Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakı'nın belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

“Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir”

Cumhurbaşkanı adayının 6 Mart günü açıklanacağı belirtilen açıklamada, “Düne ve bugüne sıkışmadan, Yarının Türkiye'sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir! Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerine yer verildi.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Erdoğan'dan 6'lı masa açıklaması
Türkiye

Erdoğan'dan 6'lı masa açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in diğer parti liderleriyle aday konusunda anlaşamaması üzerine 6'lı masadan ayrılmasıyla ilgili ilk kez yorum yaptı.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, avukat Türkan Elçi ile görüştü
Türkiye

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, avukat Türkan Elçi ile görüştü

Kemal Kılıçdaroğlu, Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Türkan Elçi ve oğlu Arda Arin Elçi ile CHP Genel Merkezi'ndeki makamında görüştü.

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın adayı oldu
Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın adayı oldu

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirlediği yaklaşık 5 saat süren toplantı sonrasında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Akşener, İYİ Parti'nin 6'lı masadan ayrıldığını duyurdu
Türkiye

Akşener, İYİ Parti'nin 6'lı masadan ayrıldığını duyurdu

GİK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyerek, 6'lı masayı devirdi.

6'lı masadan hangi lider yüklü miktarda döviz alımı yaptı?
Türkiye

6'lı masadan hangi lider yüklü miktarda döviz alımı yaptı?

CHP Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in, '128 milyar dolar nerede?' tartışmasının yapıldığı dönemde 6'lı masa liderlerinden birinin, eski milletvekili bir işadamı aracılığıyla döviz aldığı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

‘Altılı masanın ruhunda istişare, müzakere ve mutabakat var’
Türkiye

‘Altılı masanın ruhunda istişare, müzakere ve mutabakat var’

Pazarlık gibi kelimeler altılı masaya dışarıdan verilen zarardır